Květiny umí projasnit pokoj.


Rozhodně se vám už někdy stalo, že jste od někoho dostali květinu v květináči. Ovšem ten dotyčný o vás nevěděl to, že u vás žádná květina nepřežije. Nebo to může být úplně naopak a jste vášnivým milovníkem pokojových květin, které vám zabírají celou zastřešenou verandu i polovinu domu. Obě dvě varianty mohou být pravdivé. Je krásné když od někoho dostanete i kromě řezané květiny například květinu v plastovém květináči. Můžete si jí doma vystavit a pečovat o ni. Musíte jí ovšem vybrat pečlivě své místo. Některé květiny nemají rádi přímé světlo, ale vyžadují dostatek světla, což může být zavádějící.

plastové květináče

Je to jednoduché vyberte takové, kde je světlo, ale nedopadají zde přímé sluneční paprsky. Důležitá je taky pravidelná zálivka, která se v různých obdobích mění. Na zimu zaléváme méně, protože jsou rostliny v polospánku a nepotřebují takovou vydatnou péči, ale opakem je léto, kdy naopak potřebují přihnojit, nebo nově přesadit, aby získali na svůj letní rozjezd co nejvíce živin, které potřebují. Ovšem nesmíte to brát tak, že do květináče vylijete půlku sklenice hnojiva, to byste kytku rozhodně zabili. Vybrat ideální podmínky pro pokojové rostliny někdy není vůbec jednoduché. Ovšem vždy se dá najít nějaký kompromis.

plastové květináče

Například, když nemáte dostatečnou vlhkost v místnosti, jednoduše se dá zvýšit rosením květiny, nebo jen dát misku s vodou a kamínky. Rozhodně by neměl květináč ležet v misce s vodou. To není přidané vlhko, ale zbytečně mokré kořeny, které tak udusíte. Nebojte si nějakou květinu koupit třeba i samy. Dodá vašemu obydlí krásný nádech a prostor tak bude vypadat více útulný a zajímavější. Když se vám náhodou stane, že vám květina umře, nevadí, žádný učený nespadl z nebe. Můžete to vyzkoušet na jiné a třeba i na jiném druhu. Tak co přežije u vás nový dárek nebo ho raději darujete dál. Nedáte mu ani možnost se u vás zabydlet.