Říká se, že do hrobu si žádný majetek nevezmete, a tuto pravdu si uvědomuje prakticky každý. Jinými slovy, jestliže hromadíte majetek, nebude vám na sklonku života v podstatě k ničemu, proto má svůj význam být v tomto směru spíše skromní a majetek mít v takovém rozsahu, abyste jej skutečně smysluplně využívali. To ale neznamená zcela se majetku vzdát, respektive potřebujete mít zajištěné především bydlení. Být bezdomovcem je relativně snadné v létě, kdy se můžete venku procházet i zcela naboso a přespávat v parku na lavičce, ale jakmile uhodí první mrazy, nebude vám venku do zpěvu.
Zajištění bydlení lze provádět dvěma základními způsoby – buď skrze pronájem či podnájem, anebo bydlením ve vlastním objektu. V současné době není v naší zemi příliš velký zájem o nájemní bydlení, na rozdíl od zemí západní Evropy, a přispívají k tomu dva faktory – za prvé my Češi jsme zvyklí spíše mít své jisté v podobě vlastní nemovitosti, máme to zakódováno v genech po předcích jako zkušenost. A za druhé jsou ceny nájemního bydlení v dnešní době srovnatelné s výší splátek hypotečních úvěrů. To už si mnoho lidí rozmyslí, zda platit drahé nájemné s nulovou perspektivou do budoucna, co se týče vlastnictví nemovitosti, anebo zda hradit americkou hypotéku bez registru, skrze níž si můžete dovolit bydlet ve vlastním domě či bytě.
Výhodou amerických hypoték je také to, že jsou bezúčelové, tedy můžete s nimi uhradit cokoli, i když to s bydlením přímo nesouvisí. Například potřebujete-li pořídit vůz pro podnikání, zajistit nákup stavebnin pro rekonstrukci domu, investovat peníze do vyplacení spoluvlastnického podílu na nemovitosti, anebo zakoupit stavební či zemědělský pozemek. Investiční pružnost je zkrátka jednou ze zásadních výhod tohoto řešení a nikdo nebude pátrat po tom, v čem máte poskytnuté peníze „utopené“.