Zdaleka největším zdrojem světla doma je během dne to sluneční. To je dovnitř vpouštěno okny a mnohdy také balkonovými dveřmi. Zdaleka ne každý dům však má stejný počet oken, a ta také nemají stejnou velikost. Proto je poměrně důležité si říci, co bychom měli v tomto ohledu preferovat. Na rozdíl od jiných záležitostí je zde totiž odpověď poměrně jednoznačná.
Rozhodně bychom měli preferovat co největší počet oken. Ať se nám to líbí nebo ne, lidé světlo zkrátka potřebují. Jsme denní tvorové, a tma nám nedělá dobře, a to nejen psychologicky, ale i fyziologicky. Právě z denního světla totiž získáváme valnou část vitaminu D, který potřebujeme. Jistě, v dnešní době jej můžeme nahradit umělým světlem, avšak věřte, že výsledek rozhodně není ten samý, především co se týká psychiky.
Nesmíme totiž zapomenout, že lidé jsou původem z afrických savan, tedy z otevřených plání. Proto také potřebujeme otevřený prostor, abychom se cítili psychicky dobře. A výhled z okna do krajiny nám v tom rozhodně pomůže. Ovšem je potřeba říci, že tady nejde ani zdaleka pouze o dostatek slunečního světla. Jsou zde i další věci, kvůli kterým jsou okna důležitá. A tou nejzásadnější je větrání, přičemž to si bohužel jen málokdo uvědomuje. Přitom výměna vzduchu je nezbytná nejen proto, abychom mohli volně dýchat, ale také pro provzdušnění stěn. To platí zvláště v zimě. Jinak se totiž uvnitř velmi snadno drží vlhkost, což vede k rozvoji plísní. A ty v žádném případě doma nechceme.
Jistě, více oken znamená více práce – jejich mytí není jednoduchá záležitost, zvláště pokud bydlíte ve vyšším poschodí. Avšak tato nevýhoda je značně vyvážena výhodami, které nám přináší. Proto bychom se měli vyhýbat takovým domům a bytům, které jsou málo světlé, a už vůbec bychom neměli žádná okna zadělávat. Tím bychom si totiž přidělali mnohem více problémů.